Polecam raport pt. “Co gryzie PM-a?”

Co gryzie współczesnych Kierowników Projektu?

  • 53% Project Managerów deklaruje, że współpraca wewnątrz firmy jest ich największym problemem. Na drugim miejscu jest praca z klientem, a na ostatnim współpraca z zespołem.
  • 27% PM-ów ocenia wpływ zmian wywołanych przez pandemię, jako pozytywny.
  • 29% PM-ów nie wyobraża sobie pracy bez Excela. Pojawił się na pierwszym miejscu wśród niezbędnych narzędzi. Na drugim była kartka i długopis.

Analizując raport moich kolegów po fachu, zastanawiam się czy jedyną przyczyną takich, a nie innych odpowiedzi PM-ów, w dalszym ciągu nie jest fakt, że wiele firm / organizacji kładzie tak duży nacisk na zrozumienie i doskonalenie się w obszarze zarządzania projektami, ale ciągle od złej strony?

Szkolimy PM-ów i ich zespoły projektowe, a cały czas zapominamy jak ważną rolą wpływającą na sukces projektu/programu jest Sponsor Projektu. To właśnie od tych osób w firmach powinniśmy zacząć zmianę sposobu myślenia, działania i ich odpowiedzialności we wdrażanych zmianach za pomocą projektów. Czy też zgadzasz się z takim wnioskiem? Czy w Twojej organizacji to inaczej wygląda?

Jeżeli jesteś ciekaw, co jeszcze gryzie współczesnych Kierowników Projektu, to zapraszam Cię do zapoznania się z Pełnym raportem „Co gryzie PM-a?” to ponad 40 stron konkretnych i przystępnie podanych informacji, opinii ekspertów oraz wniosków.
Do pobrania ze strony: https://zerobs.pl/co-gryzie-pma/

Firma @Zero BS Management zapytała co gryzie Project Managerów. Na bazie ich odpowiedzi powstał raport, z którego dowiecie się z niego z jak wieloma bolączkami borykają się PM-owie i co najczęściej gryzie liderów w organizacjach.