Szkolenia z zarządzania dla firm i managerów

Szkolenia pracowników

Dzisiejsze przedsiębiorstwa kreowane wedle nowoczesnych modeli biznesowych opierają się często o wysoką świadomość i umiejętności wszystkich pracowników. Szkolenie pracowników pozwalają na wydobycie nieznanego dotąd potencjału z kadr, a przez to wpływają w sposób pozytywny na to, w jaki sposób nasze zespoły pracują. Stałe podnoszenie wiedzy technicznej i umiejętności wśród pracowników jest ważne, ale równie ważne jest poprawianie ich świadomości biznesowej i poprawa kompetencji osobowościowych.

Przygotowuję konkretny plan szkolenia dobrany pod kątem indywidualnych wymagań przedsiębiorstwa oraz zamierzonych do osiągnięcia celów.

Szkolenia managerskie

Dobry manager to szansa na poprawienie wydajności całej firmy oraz sprawienie, że poszczególne grupy pracują znacznie wydajniej, realizują zadania szybciej, ale przede wszystkim o wiele lepiej. Wydajny manager jest doskonałym nośnikiem zmiany i pozytywnej energii w całym przedsiębiorstwie. Wszystko dzięki temu, że stanowi on swoisty łącznik między kadrami wyższego szczebla, a szeregowymi pracownikami. Dzięki wysokim kompetencjom managerskim, zarządzanie możliwościami naszej firmy staje się znacznie prostsze, a przepływ informacji sprzyja rozwojowi.

Pomogę Ci w przygotowaniu kadry managerskiej do realizacji wszystkich celów firmowych. Zadbam również o poprawę ich kompetencji zarządzania oraz wskażę właściwe ścieżki rozwoju dla tej części kadry firmowej.

Szkolenia z zarządzania projektami

Poszczególne projekty realizowane w ramach przedsiębiorstwa bywają kluczowe dla jego rozwoju lub nawet przetrwania na rynku. Odpowiednia organizacja pracy i zarządzanie tymi projektami w ramach organizacji pomagają w ich solidniejszej realizacji, jak również spajają strukturę firmy w jedną, znacznie lepiej zorganizowaną całość. Skuteczne realizowanie projektów bywa kluczowe dla wielu przedsiębiorstw. Zaniedbania w tej dziedzinie mogą być bardzo niebezpieczne dla wszystkich procesów organizacyjnych w firmie.

W swojej pracy wielokrotnie zarządzałem projektami, dbałem o ich poprawną pracę i realizowanie wszystkich zadań na czas. Szkolenia z zarządzania projektami wyniosą Twoich managerów na wyższy poziom rozumienia biznesu i pozwolą na sprawniejszą pracę w obrębie wielu realizowanych projektów.

Szkolenia z zarządzania ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie to jeden z kluczowych obszarów, który pozwala na uwolnienie potencjału drzemiącego w firmie, jak i w poszczególnych projektach. Wiedza z tego zakresu pozwala na umiejętne wdrożenie w firmie systemu zarządzania ryzykiem, a także jego kontroli w późniejszym czasie. Wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem pozwala na niemal bezbłędne rozpoznawanie zagrożeń rynkowych oraz tworzących się wokół nas szans.

Jest to jedno ze szkoleń strategicznych w większości dużych firm i organizacji. Pozwala na wypracowanie skutecznego modelu pracy nad rozwojem firmy i poszczególnymi projektami z uwzględnieniem bardzo wielu zmiennych. Szkolenie dedykowane kadrze managerskiej, a w szczególności managerom ds. ryzyka.

Szkolenia z zarządzania zespołem

Efektywność pracy zależy w dużej mierze od tego, jak zorganizujemy zespoły w naszym przedsiębiorstwie oraz jak będą one zarządzane przez nas. Ta kluczowa wiedza powinna być posiadana przez wszystkie osoby, które zarządzają firmami czy organizacjami zarówno dużymi, jak i małymi. Skompletowanie odpowiedniego zespołu, ale również zapobieganie i rozwiązywanie konfliktów to w dużych organizacjach umiejętności bezcenne, pozwalające na sięganie szczytów swoich możliwości przez zespoły projektowe.

Prowadzone przeze mnie szkolenia z zarządzania zespołem dedykuje kadrze kierowniczej i managerskiej firm i organizacji. Zdobycie wiedzy z tego zakresu pozwoli na znacznie lepsze operowanie możliwościami zespołów, trafniejsze rozpoznawanie zagrożeń dla grupy oraz szans, które mogą odbić się pozytywnie na ostatecznym wyniku pracy.

Szkolenia z zarządzania zmianą

Zmiany są nieuniknione. Tak na rynku, jak i wewnątrz Twojej firmy lub organizacji. Odpowiednie przygotowanie się na ich występowanie, pozwoli na znacznie szybsze i pozytywniejsze reakcje na zachodzące wokół Ciebie i Twojej organizacji procesy. Również w przypadku zmian w strukturze organizacji, często da się spotkać z pojawiającymi się negatywnymi sygnałami na przykład wśród pracowników lub kadry managerskiej. Zmiany zawsze będą budzić emocje. Warto jednak mieć je pod kontrolą.

Szkolenia z zarządzania zmianą dedykuję w szczególności firmom, które funkcjonują w dynamicznej sytuacji rynkowej, a także przygotowującym się do różnego rodzaju transformacji wewnętrznych. Zrozumienie mechanizmów zmiany i tego, jak oddziałuje ona chociażby na pracowników i zespoły pozwoli na przejście przez wszystkie tego rodzaju procesy w znacznie bezpieczniejszy sposób.

Szkolenia szefów i liderów

Szef lub lider zespołu ma olbrzymi wpływ na powodzenie i sukces w przypadku wielu tworzonych projektów. To od jego umiejętności interpersonalnych, a także wiedzy i predyspozycji zależeć będzie sukces na wielu polach. Praca nad cechami osobistymi, jak również pozyskiwanie fachowej wiedzy z zarządzania są możliwe dzięki dobraniu odpowiedniego szkolenia.

Ze szkolenia dowiesz się w jaki sposób stać się skutecznym liderem swojego zespołu, jak budować odpowiednie relacje wewnątrz grupy, ale również zaufanie, kluczowe do wielu procesów organizacyjnych. Przekonasz się jak wydobyć potencjał ze swojego zespołu oraz z samego siebie, a wszystkie te umiejętności pomogą Ci w wykonywaniu codziennych obowiązków lidera jeszcze bardziej świadomie.

Dedykowane szkolenia zamknięte dla firm

Chcesz poszerzyć lub ugruntować swoją wiedzę z zakresu zarządzania organizacją, projektami, zespołem lub zmianą we wnętrzu organizacji? Zapraszam do skorzystania ze specjalnych szkoleń dedykowanych konkretnemu zapotrzebowaniu na wiedzę. Szkolenia zamknięte odbywać się mogą zarówno w małych grupach (np. kadrze kierowniczej), jak również w czasie spotkań osobistych wyłącznie z jedną osobą chcącą poprawić swoje kompetencje zarządzania. To produkt szkoleniowy szyty na miarę, w którego przypadku otrzymasz dokładnie taki zastrzyk wiedzy, jakiego potrzebujesz.