Zarządzanie projektami, zmianami i zespołami - doradztwo i consulting

Doradztwo IT

Systemy informatyczne czy szerzej rozumiane działy IT często są istotnym elementem w przedsiębiorstwie. Często jednak również są to punkty bardzo wrażliwe na awarie i problemy wynikające z drobnych zaniedbań. Gdy systemy IT nie działają prawidłowo, oznaczać to może wiele problemów dla nowoczesnego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego kluczowe jest zabezpieczenie ich przed awariami, a także taka konstrukcja całości systemów, by były możliwie najmniej awaryjne i spełniając wszystkie swoje funkcje i zadania, pozwalały naszej firmie się rozwijać.

Doradztwo informatyczne, które proponuję to rozwiązanie pozwalające na uwydatnienie wszystkich problemów sieci informatycznej, braków w systemach i oprogramowaniu oraz co najważniejsze wskazanie konkretnych, nierzadko gotowych lub szytych na miarę rozwiązań, które występujące problemy w tym obszarze natychmiast zniwelują.

Doradztwo biznesowe

Prowadzenie biznesu w nowoczesny sposób wymaga odpowiedniego podejścia analitycznego, mnóstwa narzędzi i zaangażowania sił w to, by wszystkie projekty działały i rozwijały się prawidłowo. Od ich organizacji często zależy końcowy sukces zarówno finansowy, jak również wizerunkowy.

Oferuję doradztwo biznesowe szczególnie w branżach takich jak: logistyka, usługi, finanse, produkcja. Lata zebranych doświadczeń pozwalają na analityczne podejście i przeprowadzenie wielu procesów w Twoim przedsiębiorstwie. Moje usługi doradztwa biznesowego obejmują wszystkie niezbędne sektory Twojej działalności, analizy rynkowe oraz kluczowe struktury firmy.

Metodologia zarządzania projektami

Sama strategia działania to często za mało. Kluczowe jest to, na jakiej bazie zostanie ona stworzona. Każda strategia wymaga doboru odpowiedniej metody pracy i przygotowywania kluczowych rozwiązań dla firmy. Dobranie odpowiedniej metody pracy organizacyjnej, sprawia że wszystkie projekty są znacznie lepiej wykonywane.

Dzięki posiadanej wiedzy z zakresu zarządzania wybieram odpowiednie metodologie pracy dla konkretnego problemu, z uwzględnieniem specyfiki Twojej działalności oraz jej wymagań. Dobieram metodologię zarządzania projektami pod konkretne wymagania i potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu otrzymujesz rozwiązanie skrojone na miarę i przystosowane do Twoich potrzeb.

Organizacja pracy

Szczególnie w przypadku większych firm odpowiednia organizacja ich pracy i działania pozwala na to, by nie marnować potencjału, a ten który posiadamy wykorzystać w stu procentach. Organizacja pracy firmy jest zatem aspektem kluczowym do wydobycia tego, co najlepsze.

Przez lata doświadczeń organizowałem pracę w wielu firmach i organizacjach, dzięki czemu podchodzę elastycznie do konkretnych zapotrzebowań, jakie w kwestiach organizacyjnych pojawiają się w Twoim przedsiębiorstwie. Poprawnie zorganizowane zarządzanie biznesem szybko odbije się pozytywnie na wynikach finansowych oraz pozwoli na realizację Twoich celów.

Budowanie strategii biznesowej

Strategia to podstawa! Dzięki niej nasza firma podąża w ściśle określonym kierunku i nie zbacza z niego. Dzięki strategii wszystkie plany są realizowane, a także owoce pracy są oceniane w chłodny, analityczny sposób. W strategii zawiera się szereg działań organizacyjnych, analitycznych, ale i kontrolnych, pozwalających na monitorowanie naszych postępów. W przypadku dużych firm i organizacji budowa strategii biznesowej jest niezwykle kluczowa.

Wspólnie wypracujemy odpowiednią strategię rozwoju firmy i dostosujemy ją do wymagań Twojej branży oraz jej specyfiki, a także z uwzględnieniem portfela inwestycyjnego, możliwości finansowych oraz odpowiednio zarządzając ryzykiem. Umiejętna strategia pozwoli na szybkie osiągnięcie wszystkich celów.

Zarządzanie firmą

Zarządzanie przedsiębiorstwem jest zadaniem niezwykle skomplikowanym, szczególnie w trudnych momentach, które w każdym biznesie się przydarzają. Kadra zarządzająca również często potrzebuje wsparcia, dzięki któremu przedsiębiorstwo lub organizacja przebrnie przez wiele skomplikowanych sytuacji, zmian rynkowych czy też kryzysów wewnętrznych.

Oferuję zarządzanie zarówno poszczególnymi strukturami firmy, jak również w niektórych sytuacjach całym przedsiębiorstwem. Jako doświadczony manager zajmuję się wszystkim zgodnie z obecnymi standardami zarządzania, w oparciu o swoją wiedzę i zdobywane przez lata doświadczenie w ramach wielu firm, przedsiębiorstw czy też organizacji.

Zarządzanie portfelem

Dzięki umiejętnemu zarządzaniu portfelem naszej firmy lub organizacji będziemy w stanie minimalizować ryzyko, przy jednoczesnym zwiększaniu swoich szans na ostateczny sukces. Odpowiednio organizując kwestie finansowe będziemy mogli pozytywnie stymulować rozwój firmowy i sprawić, że firma rozwijać się będzie znacznie szybciej. Konieczne jest odpowiednie podejście analityczne oraz poprawne wyciąganie wniosków zarówno z kondycji finansowej firmy, jak również zastanego stanu rzeczy na rynku.

W przypadku zarządzania portfelem oferuję wykorzystanie w pełni profesjonalnych narzędzi, dodatkowo wspartych moją wiedzą, zdobywaną przez lata. Analizuję wszystkie aspekty ekonomiczne i umiejętnie wprowadzam je do strategii firmowej z uwzględnieniem specyfiki danej organizacji.

System do zarządzania projektami

Zarządzanie projektami w firmie to kluczowe działanie, które pozwala na wykorzystanie do maksimum potencjału, który posiadamy, nie marnowanie energii i środków i właściwe ukierunkowanie naszej działalności.

Oferuję stworzenie profesjonalnego i skrojonego na miarę Twoich potrzeb systemu zarządzania projektami firmowymi. Sięgam po rozwiązania informatyczne takie jak systemy zarządzania firmą, a także dedykowane projekty dla Twojej firmy. Wykorzystuję pełnię wiedzy z zakresu zarządzania i wdrożeń w połączeniu z nowoczesną technologią

Jakie korzyści wiążą się z tym modelem współpracy?

1. Znalezienie dysfunkcji – źródła problemu.

Zewnętrzny Konsultant / Audytor potrafi popatrzeć na organizację, projekt, zespół z „lotu ptaka”, z reguły może więcej i szybciej namierzyć sferę do poprawy, niż pracownicy którzy są emocjonalnie związani z danym obszarem, zadaniem, projektem lub procesem.

2. Nowe, świeże spojrzenie.

Dzięki wieloletniej realizacji bardzo różnych projektów – od prostych, polegających na wdrożeniu nowej usługi, programu IT, produktu – po projekty optymalizacyjne
i transformacyjne programy. Mogę zaoferować Ci bogate doświadczenie zdobyte podczas ich realizacji, a tym samym oferuję nowe świeże spojrzenie.

3. Zmniejszenie stresu.

Nawiązując ze mną współpracę w ściśle określonym czasie wdrożę istotne zmiany, rozwiążę nagły problem, pomogę wyjść z poważnego impasu bądź rozwinę istniejące działanie, przyczyniając się do usprawnienia i poprawy kondycji firmy oraz poniesienia kwalifikacji pracowników.